Eklektyczne kuskusotto

Wyszło bardzo eklektycznie, ale nieco wariacji w kuchni jeszcze nikomu nie zaszkodziło :). Północnoafrykański kuskus z włoską kapustą, bałkańską papryką, okraszone polskim czosnkiem i kirgiską przyprawą z kuminem. Ach, to się działo!

Brytfanka potrzebna. Na jej ilość odpowiedni będzie kubek 0,33 kuskusu. Zalać wrzątkiem, ja dodaję słonej jarzynki, by nabrał smaku.

Poszatkowaną ćwiartkę kapuchy, pokrojoną w pióra dużą cebulę i posiekane 2 ząbki czosnku podsmażyć na patelni. Po kilku minutach dorzucić starte w długie pasma 2 marchewki. Przyprawić lekko solą i pieprzem. Osobno podsmażyć też pokrojoną w kostkę paprykę. Tak samo pokrojone w grube plastry pieczarki.

Kuskus wrzucić do brytfanki, na to kapustę, na to paprykę. Dodać przyprawy: sól, pieprz, czerwoną słodką paprykę, kirgiską przyprawę z kuminem (lub samego kuminu), garść posiekanego świeżego kopru. Wymieszać. Zalać 2 rozbełtanymi jajkami, by nieco skleiły całość. Na sam wierzch położyć pieczarki. Zapiec 20 minut w piecu, by jajka się ścięły.